קיצבה

 

המונח מקדם קצבה מופיע פעמים רבות כאשר מדברים על פנסיה / קצבה. מקדם הקצבה הוא מונח תוצאת חישוב המשפיע על גובה הקצבה. מהו אם כך מקדם הקצבה?

כאשר אדם חוסך בתקופת עבודתו לתקופה בה יפסיק לעבוד, הוא מפקיד כספים לקופה כלשהיא כך שבטווח הארוך נצבר סכום גדול שהוא הבסיס לתשלומי הקצבה. ביום בו פורש העובד לפנסיה יש ברשותו סכום כסף גדול הסכום הגדול אינו נצרך כולו באופן חד פעמי אלא אמור להספיק לכל חייו של הפנסיונר בצריכת סכומים שווים מתוך הסכום הגדול כך שהקרן לא תיגמר למעשה עד סוף חייו של הפנסיונר.

נוצרת הבעיה איך נדע כמה לצרוך בסכומים חודשיים סכומים לא גדולים מידי ולא קטנים מידי?

תפקיד האקטואר בחברות הביטוח הוא לחשב את תוחלת החיים הממוצעת באוכלוסייה כלומר כמה שנים אנשים חיים בממוצע בד"כ ולחלק את הסכום הכולל למספר השנים ולמספר החודשים בהתאם. אולם יש גם את חישוב הריבית על הכסף כאשר צורכים את הגמלה החודשית ,ממשיכה הקרן לשאת תשואה בהתאם למסלול ההשקעה בו מושקע הכסף .

חישוב משוקלל של הריבית המשולמת על כל יתרה לאורך מספר השנים הממוצע לפי תוחלת החיים הקיימת יוצרת מספר – תוצאה מחישוב שהוא מקדם הקצבה . באופן פשטני ולא מדויק חלוקה של סכום הצבירה הכולל ביום הפרישה במספר הזה במקדם הקצבה נותן תוצאה שהיא גובה הקצבה המשולמת לאורך חייו של הפנסיונר.

האם אתה משלם יותר מדי ביטוח

לבדיקה ללא התחייבות ועלות – נבדוק את כל הפוליסות,

נשווה מחירים ונציע את הביטוחים המקיפים ביותר בעלויות הנמוכות ביותר.

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

קבלו הצעה אישית מותאמת בשבילכם