כיסוי לאובדן כושר עבודה – החשיבות של עדכניות הפוליסה

רבים מהמבוטחים אשר יש בידם פוליסה פנסיונית, חשים בטחון שיש בידם כיסוי שיגן עליהם גם במקרה של אי יכולת להמשיך לעבוד או איבוד כושר העבודה שלהם.

אכן, ברוב הפוליסות הפנסיוניות יש כיסוי לאובדן כושר עבודה. אבל(!) מה שלא תמיד ברור הוא מהי ההגדרה של אובדן כושר בפוליסה של כל אחד!

בפוליסות ישנות (עד 2003) יש הגדרה הקובעת מהו אובדן כושר עבודה: מי שאינו יכול לעסוק בעיסוקו או בעיסוק סביר אחר בהתאם להשכלתו נסיונו והכשרתו. הגדרה זו הינה מלכודת מסוכנת למבוטח שכן היא נתונה לפרשנות של החברה או העובד, ובסופו של דבר להכרעת בית המשפט מהו אותו עיסוק סביר שעל העובד לעסוק בו… בכך העובד עלול לא לקבל את תגמולי הביטוח. 

בשנת 2004 שופרה ההגדרה של אובדן כושר עבודה ובפוליסות של רוב החברות הופיעה הגדרה לפיה מי שאינו יכול לעסוק בעיסוקו ערב קרות מקרה הביטוח נחשב למבוטח באובדן כושר עבודה, אולם גם אז היו חברות ביטוח שהשאירו הגדרת אי כושר בעיסוק בו עסק המבוטח ב 5 שנים האחרונות טרם קרות מקרה הביטוח, דבר שהיווה גם הוא מלכודת לאלו מבין המבוטחים שהחליפו עיסוק או מקום עבודה.

הכיסוי לאובדן כושר עבודה אינו אחיד לגבי כל המקצועות ומבוטחים לא תמיד יודעים שכיסוי לעבודות פזיות המכונות צווארון כחול אינו דומה לכיסוי עבור עיסוק שאינו פיזי ומכונה צווארון לבן. 

לעובדים שכירים, אשר בד"כ המעסיק משלם עבור הכיסוי לאובדן כושר ועל מנת לחסוך בהוצאה רוכש המעסיק עבור העובד כיסוי בעל פרמטרים זולים יותר –  הדבר מציב את העובד בפני סיכון ליפול להגדרה שאינה מזכה בפיצוי בקרות מקרה ביטוח. עובדים כאלה יכולים פעמים רבות לשפר את הפרמטרים המרכיבים את כיסוי אובדן הכושר אבל זאת רק במידה והם מודעים לכיסוי המוגבל שיש בידם. 

חשוב שכל מבוטח יבצע בדיקה באמצעות סוכן בעל רשיון שמכיר היטב את האפשרויות השונות, וכך יהיה מכוסה בצורה טובה יותר ופחות מסוכנת ומועדת להפתעות בדיוק ברגע בו זקוקים במידה הכי רבה לפיצוי שמעניקה הפוליסה: במקרה ומאבדים את כושר העבודה. 

אובדן כושר עבודה

האם אתה משלם יותר מדי ביטוח

לבדיקה ללא התחייבות ועלות – נבדוק את כל הפוליסות,

נשווה מחירים ונציע את הביטוחים המקיפים ביותר בעלויות הנמוכות ביותר.

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

קבלו הצעה אישית מותאמת בשבילכם